Gimdos raumens silpnumas

Gimdos iškritimas – tai moters lytinių ir greta esančių mažojo dubens organų anatominės padėties pakitimai, dėl kurių pro lytinį plyšį išeina nusileidusios žemyn gimdos dalis arba ji visa. Jeigu pro lytinį plyšį išeina tiktai gimdos kaklelis, tokia patologija vadinama daliniu gimdos iškritimu. Jeigu pro lytinį plyšį išeina gimdos kaklelis ir gimdos kūnas, tokia patologija vadinama visišku gimdos iškritimu.

Gimdos raumens silpnumas. Gydymas atliekamas kad sustiprinti susitraukiamąją gimdos raumens galią, tonizuoti ir pagerinti kraujotaką mažojo dubens srityje.

Lytinių organų nusileidimas ir iškritimas skirstomas į tris grupes: negimdžiusių, gimdžiusių ir senyvų moterų. Šios patologijos priežastys gali būti įvairios:

gilus tarpvietės plyšimas gimdant;
nugaros smegenų ligos, pažeidžiančios tarpvietės raumenų inervaciją;
mažojo dubens organų navikai;
uždegiminės sąaugos;
sunkus fizinis darbas.
Gimdos iškritimas dažniausiai nustatomas senyvo amžiaus, daug kartų gimdžiusioms moterims.

Simptomai

Lytinių organų spaudimo jausmas
Lytinių organų tempimo žemyn jausmas
Vidurių užkietėjimas
Dažnas šlapinimasis
Šlapimo nelaikymas
Šlapimo susilaikymas
„Guzas“, išlindęs iš lytinių takų
Maudimas pilvo apačioje
Strėnų skausmas
Gausios mėnesinės

Profilaktika

Nėštumo metu ir po gimdymo moterys turi užsiimti gimnastika, daryti fizinius pratimus, stiprinančius pilvo preso ir tarpvietės raumenis.

Svarbu tinkamai psichologiškai pasiruošti gimdymui, gimdymo metu elgtis drausmingai, atidžiai klausyti gydytojo ir akušerės patarimų. Taip pavyksta išvengti plačių tarpvietės plyšimų, kurie vėliau, po daugelio metų, gali tapti makšties sienų nusileidimo ir gimdos iškritimo priežastimi.

Jeigu vis dėlto reikia kirpti tarpvietę, po tokio gimdymo 2 mėnesius draudžiami dideli fiziniai krūviai, patariama nekilnoti sunkių daiktų.