Kiaušintakių nepraeinamumas

Kai kurios moterys turi susiaurėjusius, ar visiškai užakusius kiaušintakius. Kiaušintakių gali visai nebūti jei jie buvo pašalinti operacijos metu. Jei jūsų kiaušintakiai yra nepraeinami, pastoti nepavyksta, nes kiaušialąstė sunyksta kiaušintakyje arba pilvo ertmėje. Taip pat spermatozoidai negali keliauti užakusiu kiaušintakiu ir apvaisinti kiaušialąstės.

Yra keletas kiaušintakių nepraeinamumo priežasčių. Siauri, prastai pratekami kiaušintakiai gali būti nuo gimimo ir to pasekoje galimas negimdinis nėštumas. Tokius kiaušintakius gali tekti pašalinti operacijos metu. Kitos priežastys yra dubens uždegiminė liga, pilvo organų ir dubens operacijos, gimdos operacijos ar endometriozė. Šios ligos gali sąlygoti sąaugų susidarymą ir sutrikdyti kiaušintakių praeinamumą.

Kiaušidės apsisukimas

Kiaušidės apsisukimas – tai kiaušidės persilenkimas užspaudžiantis kraujagysles maitinančias ją.
Pažeidžiamas organas ar kūno dalis
Dėl įvairių priežasčių kiaušidė apsisuka ir užspaudžia visas  maitinančias struktūras. Tiksliai nėra žinoma, tačiau dažniausiai apsisuka padidėjusi kiaušidė.  Yra duomenų, jog kai kurios moterys turi ilgesnius kiaušintakius, ilgesnius raiščius ir taip sudaroma galimybė kiaušidei apsisukti.

Klasikiniu atveju liga prasideda staiga, dideliu, vienpusiu apatinės pilvo dalies skausmu, kuris didėja valandomis, retai skausmas būna nestiprus. Skausmas plinta į nugarą, dubenį, šlaunis. Ketvirtis pacienčių skundžiasi abipusiu skausmu. Skausmas apibūdinamas kaip aštrus, duriantis, kartais spazminis.
70% pacienčių skundžiasi pykinimu, vėmimu; tai imituoja virškinimo sistemos patologiją,                   gali būti, jog panašus priepuolis pasitaikė praeityje, tai buvo dalinis užsisukimas ir atsistatė pats. Karščiavimas, šaltkrėtis atsiranda vėlai, kai kiaušidė jau žuvusi. Priepuolis susijęs su fiziniu krūvių ar judesiais provokuojančiais kiaušidės apsisukimą.