Policistinės kiaušidės

Dažnai gydytojas mano, kad jums nevyksta ovuliacija ir skiria vaistus, kurie stimuliuoja kiaušidžių veiklą.

Jie sprendžia pagal tai, kad ovuliaciją vyksta 14-15 ciklo diena, nors pas kiekviena  moterį ji gali būti kaip 9, taip ir 25 diena ir neretai pastojimas gali įvykti tik konkrečiomis dienomis, kurių gali būti  tik dvi, ir nesisaugojant jus negalite suprasti kodėl nepastojat.

Dažnai šie preparatai mažina cervikalinio skysčio kiekį  ir to pasiekoje spermatozoidai negali laisvai judėti tikslo link, taip pat sutrumpėja antra ciklo fazė ir apvaisintam kiaušinėliui pritrūksta laiko įsitvirtinti gimdoje. Taip pat  šie vaistai gali tapti kiaušidžių vėžio priežastimi.

Policistinės kiaušidės

 PCK yra buklė nustatoma kas septintai moteriai, sutrikimų laipsnis labai įvairus. PCK yra dažniausia anovuliacijos ar ovuliacijos sutrikimų priežastis.

PCK atveju jūsų kiaušidėse yra nustatoma daug nesubrendusių folikulų, būdingi endokrininiai pakitimai, kurie sutrikdo ovuliaciją. Normaliame cikle vystosi vienas vyraujantis folikulas, kuriam didėjant, mažesni folikulai nustoja augti. Esant Policistiškoms Kiaušidėms daug folikulų vystosi tuo pačiu tempu, tam tikru momentu vystymosi procesas sustoja ir ovuliacija nevyksta.

Moterims, turinčioms PCK, būdinga aukšta vyriškų lytinių hormonų (androgenų) koncentracija kraujyje. Kiti būdingi simptomai: hirsutizmas, spuogai, polinkis nutukimui, riebalai linkę kauptis pilvo srityje. Kai kurios moterys neturi aiškiai pastebimų PCK požymių.

PCK laipsnis ir simptomų išreikštumas gali būti labai įvairus. PCK laipsnis įtakoja individualiai pasirenkamą gydymą. Naudojamas medikamentinis gydymas, kurio pasekoje bręsta kiaušialąstė ir vyksta ovuliacija. Medikamentinis gydymas gali būti derinamas su inseminacija (IUI) arba apvaisinimu mėgintuvėlyje (IVF).

Jei jūs turite PCK ir antsvorį, aš rekomenduoju numesti svorį, nes riebaliniame audinyje yra transformuojami vyriški hormonai, kurie sutrikdo kiaušialąstės brendimą.